Zbliża się termin składania wniosków o granty rektorskie

granty
źródło:Google

Granty rektorskie dla kół naukowych wpisanych do rejestru uczelnianych organizacji studenckich i doktoranckich Politechniki Warszawskiej finansowane są z rezerwy Rektora.

Dla jednego koła naukowego przewidziany jest jeden grant.

Środki przyznane na grant rektorski mogą być wykorzystane tylko na dofinansowanie realizowanego grantu (np. na zakup materiałów, oprogramowanie do 3,5 tys. zł) bez wydatków na wynagrodzenia i zakup środków trwałych. Wartość usług zewnętrznych  nie może przekraczać 20% kwoty przyznanej na grant.

Wnioski opiniuje Rektorska Komisja ds. Nauki i Aparatury Naukowo-Badawczej.

Finansowanie grantu zostanie uruchomione po podpisaniu porozumienia.

Odbioru wyników realizacji grantu dokonuje komisja powołana przez kierownika podstawowej jednostki organizacyjnej, w skład której wchodzi przedstawiciel Rektorskiej Komisji ds. Nauki i Aparatury Naukowo-Badawczej. Komisja sporządza protokół oceny i odbioru grantu w 2 egz. uwzględniając:

• Sprawozdanie merytoryczne kierownika projektu;
  • Wyniki uzyskane przy realizacji projektu;
  • Rozliczenie poniesionych wydatków.

Termin składania wniosków w wersji elektronicznej: 30 kwietnia 2020r.

Termin rozliczenia grantu: do 31 grudnia danego roku.

Protokół oceny i odbioru grantu zostaje przekazany do 29 stycznia 2021 r. do Zespołu ds. Nauki. Drugi egzemplarz protokołu wraz z rozliczeniem poniesionych wydatków oraz sprawozdaniem merytorycznym kierownika grantu pozostaje w jednostce, w której realizowany jest grant.

Niezbędne formularze: https://www.znn.pw.edu.pl/Nagrody-i-konkursy/Grant-rektorski-dla-kol-naukowych