Nagrody Naukowe Wydziału III Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Ziemi PAN

źródło: www.pan.pl

PAN informuje o corocznych dwóch konkursach III Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Ziemi:

1.       Nagrody Naukowe Wydziału III Nauk Ścisłych i Nauk o Ziemi

• Nagrody przyznawane są za wyróżniające się i twórcze osiągnięcia naukowe, opublikowane
    z polską afiliacją, w czasie ostatnich czterech lat wliczając rok przyznawania nagród.
  • Nagrody naukowe Wydziału III są przyznawane osobom na stałe pracującym naukowo
    w Polsce, bez względu na stopień i tytuł naukowy oraz miejsce pracy.
  • Wiek kandydata do nagrody, w dniu 1 stycznia roku w którym przyznawana jest nagroda,
    nie może przekraczać 40 lat.

2.        Nagrody Naukowe im. Marii Skłodowskiej-Curie

• Nagrody przyznawane są za wybitne osiągnięcia naukowe, przyczyniające się do wzrostu znaczenia nauki polskiej w świecie.
  • Osiągnięcie zgłoszone do nagrody musi być udokumentowane pracą lub cyklem prac opublikowanych z polską afiliacją w ciągu ostatnich pięciu lat, wliczając rok, w którym nagroda jest przyznawana.
  • Nagrodę przyznaje się osobom, na stałe pracującym w Polsce, bez względu na stanowisko, tytuł i stopień naukowy oraz miejsce pracy.
  • Nagroda może być indywidualna bądź przyznana dwuosobowemu zespołowi.

Dokumentacja wniosku o Nagrody powinna zawierać:

• wniosek o nagrodę (.docx) (PDF z parafką Dziekana i bez)
  • uchwałę Rady Naukowej Dyscypliny
  • w przypadku prac współautorskich – wyraźne określenie merytorycznego wkładu kandydata / kandydatki w powstanie pracy,
  • wersja elektroniczna pracy (lub cyklu prac) zgłoszonej (zgłoszonych) do Nagrody,
  • ewentualnie inne dokumenty istotne dla oceny wniosku.

Materiały związane z procedurą przyznawania Nagród oraz regulamin nagrody znajdują się na stronie internetowej PAN w zakładce Wydziału III pod adresem:

Prosimy o przesłanie wymaganych dokumentów wyłącznie elektronicznie na adres: Joanna.Gruszka@pw.edu.pl

Termin zgłaszania wniosków do Zespołu ds. Nauki upływa w dniu 18 czerwca 2021r

Kontakt: